pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 2827

[ZDJĘCIA] Zimowo i bajkowo z Wichurą na Turbaczu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

"Lubię ludzi"- pod takim hasłem wyruszyli Wichurzanie na pierwszą od roku autokarową wycieczkę w swoje ukochane strony. Walentynki zobowiązują, a miłości do gór Wichurzanie pozostali wierni na zawsze, stąd nawet tak długa przerwa pomiędzy wyjazdami nie ostudziła górskiego zapału pszczyńskich turystów.

Zimowo i bajkowo z Wichurą na Turbaczu - 14.02.2021 · fot. Wichura


Z sercami pełnymi radości a także dmuchanymi sercami przytroczonymi do plecaków, wyruszyła trzydziestoosobowa grupa Wichurzan zielonym szlakiem z Kowańca w kierunku Turbacza. Pasmo Gorców stało się tym razem celem zapalonych turystów. Pomimo obfitych opadów śniegu w tygodniu poprzedzającym wyjazd, szlaki były przetarte i nawet spakowane rakiety nie zostały użyte, gdyż nie było takiej konieczności.

Początkowo niebo zasnute było chmurami, jednak już po 2 godzinach wędrówki rozpoczęło się okno pogodowe, które towarzyszyło turystom już do końca dnia. Niesamowite widoki na Tatry, Pieniny i Beskid Sądecki pozwalały na przeprowadzenie dość obszernej lekcji topografii terenu. Z kolei niesamowite  śnieżne formacje dodawały uroku każdemu zrobionemu zdjęciu.

Po niecałych trzech godzinach wszyscy odpoczywali już w schronisku pod Turbaczem- oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym, tak by dla nikogo wycieczka nie skończyła się zakażeniem Covidem (maseczki zdejmowane były tylko do zdjęć). Dla chętnych - wyjście na szczyt Turbacza i dla wszystkich - powrót do Kowańca.

Zimowo i bajkowo z Wichurą na Turbaczu - 14.02.2021
Zimowo i bajkowo z Wichurą na Turbaczu - 14.02.2021 · fot. Wichura


Czerwone serca pięknie komponowały się z tłem i kontrastowały z bielą śniegu, więc chętnie wykorzystywane były nie tylko przez Wichurzan jako tło do walentynkowych fotek.

Radość ze wspólnego po tak długim czasie wyjazdu, uskrzydlała wszystkich Wichurzan, stąd długa zimowa trasa nikogo nie zmęczyła i każdy czeka już na następny wyjazd.

Zapraszamy 28 lutego na Rycerzową, gdzie jak co roku zorganizowany będzie "Bieg na rakietach śnieżnych". Tym razem wszyscy pobiegną dla Filipka.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem,
Wichura

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj